بلاگ

نصب کلید مینیاتوری تک فاز | آموزش نصب تمامی مراحل

نصب کلید مینیاتوری تک فاز

آموزش نصب کلید مینیاتوری تک فاز

نصب کلید مینیاتوری تکفاز : در صنعت برق و الکتریسیته یکی از عواملی که بسیار مطرح است کلید مینیاتوری تک فاز (Miniature fuse)است، مخصوصا امروزه که ایمنی و استفاده درست از برق بسیار حائز اهمیت است و برای تامین اصول امنیتی در مدارهای الکتریکی و برق کشی یک ساختمان باید از تجهیزات و وسایل های بسیاری استفاده کرد.

یکی از این وسایل کلید مینیاتوری است که مدارهای الکتریکی را در برابر جریان غیرمجاز محافظت می‌کند. نحوه عملکرد کلید مینیاتوری بدین صورت است که اگر جریانی بیش از جریان اسمی یک مدار از فیوز عبور کند، برای حفظ امنیت و جلوگیری از اتصال کوتاه شدن جریان برق را قطع می‌کند و از آسیب دیدن مدار جلوگیری می‌کند.

اگر بخواهیم به اهمیت کلید مینیاتوری اشاره کنیم باید بگوییم که  در فرایند سیم کشی ساختمان، کلید مینیاتوری بسیار اهمیت دارد چرا که از  خطرات ناشی از اتصال کوتاه شده مدار را با قطع مدار جلوگیری می کند.

نصب کلید مینیاتوری تک فاز

کاربرد کلید مینیاتوری تک فاز

کلید مینیاتور ی باتوجه به عملکردی که دارد به چند دسته تقسیم میشوند اما قبل از توضیح و نام بردن انواع کلید مینیاتوری تک فاز به کاربرد آن میپردازیم.

کاربرد کلید مینیاتوری تک فاز به شرح زیر است:

از مهم ترین مکانسیم های ایمنی در منزل شما فیوز مینیاتوری تک فازهستند.اتصال کوتاه و یا جریان اضافه ممکن است باعث ایجاد آتش سوزی و صدمه به تجهیزات شود

پس میتوان اینطور بیان کرد استفاده از فیوز مینیاتوری تک فاز امنیت منزل و محل کار شما را افزایش می دهد.

انواع کلیدهای مینیاتوری براساس نوع کاربرد

  • کلید مینیاتوری کندکار
  • کلید مینیاتوری نوع تندکار

فیوز میناتوری کندکار در مدارات موتوری استفاده می شود

 فیوز مینیاتوری تندکار در روشنایی استفاده می شود

کلید قطع کننده مینیاتوری چیست؟

در یک تعریف ساده قطع کننده های مینیاتوری نمونه ای کوچک‌تر و ارزان تراز قطع کننده‌های مدار مدل‌سازی شده صنعتی با نرخ ۶۰۰ ولت یا کمترمیباشند.نام دیگر این قطعات قطع کننده‌های مدار هوایی است.عملکردآن ها براساس اصول گرمایی، مغناطیسی یا ترکیب گرماومغناطیس هستند.

نصب کلید مینیاتوری تک فاز

برای نصب کلید مینیاتوری تک فاز بدین صورت است که باید تعدادی سیم از کنتور اصلی وارد جعبه فیوز شود و هر بخش از برق خانه به یک کلید مینیاتور متصل میشود. سرخط پریزها اغلب باید از بالای کلید وارد شوند و از پایین فیوز خارج می شوند.

حال برای پیچیدن سرخط پریزها باید از این استاندارد استفاده کنید که برای پریزهای آشپزخانه، هال و اتاق‌ها ۱۶ آمپری نوع C، برای روشنایی نوع B و ۱۰ آمپری و برای فیوز اصلی و محافظت جان ۲۵ تا ۳۲ آمپری استفاده کنید.

امیدواریم مطلب آموزش نصب کلید مینیاتوری تک فاز برای شما مطلب جامعی بوده باشد در صورتیکه سوال و یا نظری دارید برای ما کامنت بگذارید تا کارشناسان یراق سازه عماد در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. این مطلب را در آینده نیز کامل خواهیم کرد.

2 دیدگاه در “نصب کلید مینیاتوری تک فاز | آموزش نصب تمامی مراحل

  1. مرتضی خراسانی گفت:

    سلام با سپاس از مطالب کامل و جامعتان خیلی عالی بود .

    1. tavakol گفت:

      سلام خواهش میکنم خوشحالیم که مطالب مارو دنبال می کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *